Місце та роль аналізу витрат на оплату праці в системі управління бюджетною установою


Стан аналізу як функції управління

Місце аналізу (взагалі, і аналізу витрат на оплату праці) в системі керування показане на рис.1.1.


Рис. 1.1. Структура керуючої підсистеми у функціональному розрізі і у взаємозв'язку


Керуюча підсистема розробляє мету і програму функціонування керованої підсистеми, контролює і регулює виробничі процеси.

Результат їхньої діяльності характеризує корисність проробленої ними роботи. В процесі впливу на людину чи умови її існування через визначений відрізок часу.

При значних обсягах витрат бюджету важливе значення мають питання підвищення якості планування асигнувань на зміст різноманітної мережі соціально-культурних і інших бюджетних установ. Систематичне підвищення якості планування зазначених витрат можливо на основі матеріалів аналізу виконання кошторисів і удосконалювання його форм і методів. При плануванні бюджету фінансові органи повинні домагатися при діючих нормативах мінімальних обсягів витрат і не допускати при виконанні кошторисів зайвих невиправданих витрат, зниження якості й обсягів послуг, що робляться.

Основні показники аналізу витрат на оплату праці

Економічний аналіз на основі вивчення окремих сторін діяльності установи і наступного синтезування (установлення зв'язків і взаємозалежностей між ними).

Поряд з матеріалами для підготовки пропозицій по підвищенню ефективності бюджетних і позабюджетних засобів він дає необхідні матеріали для більш раціонального планування витрат бюджету, контролю за правильною витратою засобів, фінансуванням установ у міру виконання ними планів по мережі, штатам і контингентам, нормування окремих видів витрат бюджетних установ.

Показник "фізичних осіб" характеризує чисельність працівників - фахівців конкретної галузі з їх індивідуальними творчими здібностями і психофізичними можливостями. Показник "штатна одиниця" чи "посада" визначає обсяг роботи працівника (фізичної особи) при встановленій тривалості робочого дня чи робочого тижня. Кількість фізичних осіб, як правило, менше числа штатних одиниць, необхідних для надання послуг бюджетними установами. Вихід можна знайти в сумісництві занять фахівцем іншої штатної одиниці.


< Назад Зміст Вперед >

Готові роботи:

- Аналіз трудових ресурсів підприємства
- Аналіз трудових ресурсів та на оплату праці в закладах освіти
- Аналіз використання робочого часу і продуктивності праці
- Аналіз трудових ресурсів підприємства та ефективності їх використання
- Аналіз використання трудових ресурсів та фонду оплати праці підприємства
- Аналіз ефективності використання трудових ресурсів
- Аналіз трудових ресурсів та забезпеченості ними підприємства
- Економічний аналіз використання трудових ресурсів та фонду оплати праці
- Аналіз трудових ресурсів і фонду оплати праці
- Трудові ресурси сільського господарства та шляхи підвищення ефективності їх використання

Всі курсові з аналізу праці та її продуктивності

Вишліть номер телефону або e-mail і ми з Вами зв'яжимось
Клікніть, щоб відкрити форму зв'язку