Здійснення аудиторської перевірки матеріальних оборотних активів
Здійснення аудиторської перевірки матеріальних оборотних активів
Організація перевірки матеріальних оборотних активів
Організація аудиту – це комплекс взаємопов’язаних етапів здійснення перевірки.
Метою організації і складання планів аудиторської перевірки на суб’єкті господарювання є звернення уваги на важливі напрями аудиту операцій з матеріальними оборотними активами на суб’єкті господарювання.
Стадії перевірки МОА
Аудиторський процес складається з таких стадій :
- організація;
- дослідження;
- узагальнення результату аудиторської перевірки.
Методика аудиту МОА
Методика аудиту матеріальних оборотних активів являє собою систему способів і прийомів, за допомогою яких здійснюються аудиторські процедури з перевірки господарювання підприємства за минулий період. Вона характеризується сукупністю способів вивчення законності, вірогідності, доцільності й документальної обгрунтованості здійснених операцій з матеріальними оборотними активами, виявлення негативних явищ у господарській діяльності підприємства, визначення матеріального збитку. Аудиторські процедури господарювання підприємства потрібно здійснювати за встановленим порядком, схемою або розробленим алгоритмом.
Методика аудиту обгрунтовує перевірку об’єкта аудиту з погляду забезпечення правильності складання документів і регістрів та відповідності їх між собою. Ця стадія аудиту включає аудиторські процедури, пов’язані з документальною перевіркою операцій і порівнянням їх з даними обліку. Раціонально організований аудитуний процес дає змогу найбільш ефективно використовувати аудиторські процедури з перевірки операцій, відображених в обліковій документації.
Результати аудиторської перевірки МОА
Перевіркою операцій з матеріальними оборотними активами на ЗАТ «Политранс» було виявлено наступне:
Інвентаризацією матеріальних оборотних активів виявлено нестачу фарби розміточної 50 кг на суму 975 грн. та лишки килимових доріжок у розмірі 2 штуки на загальну суму 56 грн.
Виявлені лишки були належним чином оприбутковані в сумі їх вартості, що становить 56 грн.
На 2014р не проведено річну інвентаризацію матеріальних оборотних активів.
При такому стані бухгалтерського обліку та недоліків виявлених в оприбуткуванні матеріальних оборотних активів директору підприємства 20.05.2014р направлено пропозиції на їх ліквідацію.
Проведеною перевіркою виявлено:
нестачу ТМЦ на суму 975 грн.;
лишки ТМЦ та інвентарю – 56грн..;
безпідставне списання медикаментів на суму 27.89 грн.
< Назад | Зміст | Вперед > |