Організація і проведення рекламної кампанії

Обґрунтовано важливість проведення рекламної кампанії для підприємства, розкрито основні цілі та етапи проведення рекламної кампанії; розглянута послідовність проведення рекламних кампаній, яка здійснюється ПП «Кабріолет»; надано приклад рекламної кампанії ПП «Кабріолет» та основні витрати на її проведення.

«Добре не те оголошення, яке вражає текстом або оформленням, а те, яке спонукає споживача до покупки товару». (Лео Барнет)

На сьогоднішній день реклама супроводжує практично всі товари або послуги. Саме з реклами споживач може довідатися про те, які послуги надає та або інша організація. Найчастіше реклама є основним критерієм вибору тієї або іншої фірми. В Україні рекламна діяльність все більше розвивається, з'являються нові рекламні засоби. Сучасна реклама почала рекламувати не стільки товар чи послугу, скільки саму ідею, спосіб життя. Часи, коли можна було без рекламної кампанії висунути на ринок новий товар, пройшли – дуже висока конкуренція. Ефективна рекламна кампанія—це поєднання влучного рекламного звернення і правильного вибору засобів масової інформації.

Метою статті є обґрунтування важливості проведення рекламної кампанії для підприємства .

Завданням дослідження є надання прикладу організації і проведення рекламної компанії.

Об’єктом дослідження є приватне підприємство «Кабріолет», що займається рекламною діяльністю.

В умовах ринкової економіки одним з важливих чинників успішної роботи будь-якої компанії є уміння залучати нових клієнтів. Основним інструментом рішення цієї задачі є проведення рекламних кампаній.

Зарубіжний і вітчизняний досвід в області реклами показує, що комплексне і послідовне проведення рекламних заходів, розроблених з урахуванням маркетингової стратегії, дає значно більший ефект, ніж окремі, не пов'язані між собою загальною метою і відокремлені в часі. Ефективність рекламних кампаній досягається також за рахунок широкого використання масових засобів реклами, одні з яких доповнюють і підсилюють дію інших.Заходи в рекламній кампанії повинні мати одну форму, одну гамму кольорів і, зрештою, складати разом єдине ціле. Відомий рекламіст Д. Огілві сформулював теорію про те, що кожна реклама повинна розглядатися з погляду того, як вона створює комплекс символів, яким є «імідж» товарів[1]. Конструювання образу (імидж-білдінг) - один з найефективніших прийомів сучасної реклами. Якщо промисловці націлять свою рекламу на створення найбільш сприятливого іміджу з більш різко позначеною індивідуальністю для своїх товарів, то отримають велику частину ринку і найбільші прибутки.

В даний час, на думку західних фахівців, конкуренція товарів переросла в конкуренцію «брендів». Вітчизняний професор, голова Спілки рекламістів України Є.Ромат дає визначення брендингу, як діяльності по створенню особливого споживчого враження, яке включає імідж фірми власника бренду і формує відношення цільового сегменту ринку до бренду. Брендинг можна розглядати як один із синтетичних засобів системи маркетингових комунікацій, що включає деякі елементи всіх основних засобів системи маркетингових комунікацій: реклами, паблік рілейшнз, директ-маркетингу і сейлз-промоушн[2].

Цілі рекламної кампанії можуть бути найрізноманітнішими:

- впровадження на ринок нових товарів, послуг;

- стимулювання збуту товарів або збільшення об'єму реалізації послуг;

- переключення попиту з одних товарів (послуг) на інші;

- створення сприятливого образу підприємства (фірми) і товару;

- забезпечення стабільності уявлень у покупців і партнерів про товар або підприємство (фірму).

Тривалість рекламної кампанії залежить від поставленої мети, особливостей об’єкту рекламування, масштабів кампанії.

Так, наприклад, приватне підприємство «Кабріолет», що розташоване у м.Києві займається рекламною діяльністю і надає повний спектр послуг, серед яких:

- проведення рекламних кампаній;

- розробка фірмового стилю компанії;

- виготовлення та розміщення зовнішньої реклами, реклами в пресі та в метро;

- реклама на транспорті (брендування авто);

- поліграфічні послуги (друк та виготовлення поліграфічної продукції);

- виготовлення сувенірної продукції (з нанесенням логотипу).

Проведення рекламних кампаній приватним підприємством «Кабріолет» здійснюється в такій послідовності:

Аналіз ситуації (короткий опис існуючого положення товару, короткий опис цільових ринків, цілі ринкової діяльності)

Постановка цілей реклами (чого ми хочемо досягти по відношенню до обізнаності споживача)

Розробка рекламної стратегії, яка вимагає:

Концепцію продукту (сукупність корисних якостей товару з погляду споживача), ступінь і рід зайнятості

б) Цільові аудиторії (основні, другорядні та інші)

в) Засоби масової інформації (ЗМІ): традиційні (принципи роботи із ЗМІ, характеристики вибраних ЗМІ), допоміжні (поштова реклама, рекламні акції і інше) етапи рекламної кампанії

г) Рекламне повідомлення: елементи змісту: девіз і текст (структура, аргументація, імідж), художні елементи: візуальні (в оголошеннях, роликах, місцях продажів), колір, розмір, стиль.

Бюджет рекламної кампанії і медіаплан.

Розглянемо рекламну кампанію, що була розроблена приватним підприємством «Кабріолет». З метою самореклами і заяви про нову послугу підприємство розробило проект під назвою «Супермайка».

Рекламна кампанія включала:

- випуск різнокольорових футболок з різноманітними написами і зображеннями;

- рекламу в пресі (молодіжні журнали);

- рекламу в метро (сіті-лайти);

- рекламу в Internet (розробка сайту, посилання на сайт);

- поштову розсилку;

- роздачу листівок (біля станцій метро).

«Кабріолет» почало випускати різнокольорові футболки з різноманітними написами і зображеннями, які підкреслюють індивідуальність особистості та змушують людей говорити про себе і озиратися в слід. Також підприємство виконує індивідуальні замовлення на смак клієнтів, з їхніми фотографіями, побажаннями тощо, які виконує дизайнерський відділ.

Період рекламної кампанії: Червень 2008 року.

Цільова аудиторія: Молодь від 12 до 25 років, рівень доходу середній і нижче середнього.

Місце проведення: Київ

Використовувані медіа: преса, сіті-лайти, Інтернет, листівки, Direct mail.

Преса.

Реклама «Супермайки» була розміщена у наступних молодіжних виданнях:

– «5 балів»;

– «Стіна»;

Перераховані видання найбільш підходять за змістом публікацій для визначеного сегмента. Тому перейдемо до розгляду медіаплану.

 

Таблиця 1

Медіаплан розміщення реклами в пресі

Назва видавництва

Формат

Тираж,тис.

Вихід тиражу

Об'єм місцеположення

Ціна з урахуванням ПДВ і ННР,грн

Кіл. виходів

Загальна ціна з урахуванням ПДВ і ННР,грн

Знижка

Сума з урахуванням знижки,ПДВ і ННР,грн.

5 балів

А5

30000

1 раз в місяць

1/4 всередині

1920,00

1

1920,00

20%

1536,00

Стіна

200х250

(В5)

35000

1 раз на 2 місяці

1/4всередині

1205,00

2

2410,00

10%

2169,00

Разом

 

 

 

 

 

3

 

3705,00 грн.

 

Разом: загальна вартість розміщення реклами в пресі складає 3705,00 грн.

Метро.

Таблиця 3.5

Розцінки на розміщення і виготовлення реклами на стінах ескалаторних сіті-лайтів в Київському метрополітені за місяць в 2007-2008рр

Стіни ескалаторних сіті-лайтів

Монтаж, демонтаж в грн.

Станція

Розмір,м.

Ціна з ПДВ і ННР грн..

Станції

624,00

Пл. Льва Толстого

3х2

3380,00

468,00

Петровка

3х2

2756,00

КПІ

3х2

2236,00

Разом

 

 

 

8372,00

 

Вартість виготовлення постерів за ціною собівартості – від 7$ м.кв. (Наявність обладнання для виготовлення рекламної продукції та власної дизайн-студії).

Було вирішено, що найкращим варіантом є розміщення на стінах ескалаторних сіті-лайтів в метрополітені, оскільки не таке дороге, як наклейки у вагонах і помітніше.

 

Інтернет.

Для реклами в Інтернет дизайн-студія підприємства «Кабріолет» розробила для «Супермайки» сайт (www.supermaika.com.ua) з конструктором футболок, на якому в режимі «онлайн» можна оформити самому замовлення, обрати футболку, колір, зображення або текст. Для посилань на сайт було обрано рекламу у вигляді текстових рекламних посилань, що відбивались під час пошуку по одному з ключових слів справа на першій сторінці в пошуковій системі Google.

Вартість розміщення рекламного посилання – 600 грн/міс.

Обраний термін розміщення – 3 місяці (червень, липень, серпень).

 

Роздача листівок, Direct mail.

Було обрано роздачу листівок у вигляді календариків біля таких станцій метро, як: Лісова, Дарниця, Петрівка, Контрактова площа, КПІ, Університет, Палац Спорту, Либідська. Для привертання уваги промоутери були одягнуті в яскраві жовті футболки з логотипом «Супермайки». Поштове розсилання календариків здійснювалося в Дарницькому районі міста, де знаходиться підприємство «Кабріолет».

Вартість (за ціною собівартості) – 300$ при тиражі 10 000 шт.

Разом за проектом: 16 028,30 грн. (з урахуванням ПДВ І НДР)

Отже, реклама вимагає великих грошей, які легко витратити даремно, якщо фірма не зуміє точно сформулювати завдання рекламної кампанії, недостатньо продумає рішення щодо рекламного бюджету, звернення і вибір засобів реклами, не зуміє провести оцінку результатів рекламної діяльності. Завдяки своїй здатності впливати на спосіб життя реклама привертає до себе пильну увагу громадськості. Регулювання, що постійно посилюються, покликане гарантувати відповідальний підхід до здійснення рекламної діяльності